Czym się zajmujemy?

Ocieplenie poddasza Warszawa

Firma HotHouse zajmuje się ocieplaniem poddaszy pianką poliuretanową. Natryskiem pianki otwartokomórkowej, zamkniętokomórkowej oraz polimoczników.

Zobacz co oferujemy w zakresie ocieplenia poddaszy

Większość z nas posiada w domach ogrzewanie konwekcyjne. Oznacza to tyle, że na skutek podgrzewania się grzejników dochodzi do ogrzewania powietrze. Z fizyki zapewne pamiętamy, że podgrzane powietrze zaczyna unosić się ku górze i krążyć wewnątrz pomieszczenia. Jeśli więc nie zadbamy o to, aby górna część budynku była ocieplona to bardzo szybko może dojść do utraty cennego ciepła z pomieszczeń. Miejscem, które szczególnie warto ocieplić, jest poddasze. Do tego zadania można wykorzystać wiele nowoczesnych metod.

 

Efektywne techniki ocieplania poddasza

W praktycznie każdym mieście można znaleźć obecnie sprawdzone firmy zajmujące się takimi usługami jak ocieplanie poddasza – Warszawa jest świetnym przykładem właśnie takiego miasta. W zależności od firmy może być stosowane zupełnie inne rozwiązanie mające na celu zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach. Przez długie lata na tej płaszczyźnie szczególnie mocno dominowała wełna z rolki. W dużej mierze był to produkt tak popularny z tego powodu, że był łatwo dostępny. Z biegiem czasu zaczęto produkować także inne materiały, które mogą okazywać się od niej znacznie lepsze. Wiele osób zaczęło brać pod uwagę między innymi wełnę mineralną czy też płyty PIR, które na rynku budowlanym pojawiły się nie tak dawno temu.

 

Izolacje pianką PUR

Do ocieplania poddaszy zdecydowanie sprawdzić się może pianka poliuretanowa. Produkt ten obecnie dostępny jest w dwóch wydaniach. Wyróżnić możemy piankę:

  • otwartokomórkową,
  • zamkniętokomórkową.

Drugi z wymienionych rodzajów jest ceniony za to, że zatrzymuje w pomieszczeniu praktycznie 100% ciepła. Natomiast jest pewna zaleta pianki otwartokomórkowej, która sprawia, że to właśnie ten materiał bywa wybierany na poddasza. Chodzi o możliwość przepuszczania pary wodnej. Takie właściwości w dużym stopniu zmniejszają ryzyko występowania mostków termicznych, które z kolei są przyczyną pojawiania się wilgoci na ścianach. Otwarte komórki w piance PUR sprawiają, że przepływ pary wodnej jest nieograniczony, a przy tym ciepło pozostaje w pomieszczeniu.

 

Jak przebiega ocieplanie poddasza?

Proces ocieplania poddasza pianką poliuretanową rozpocząć należy od uprzątnięcia miejsca, gdzie będzie przeprowadzane ocieplanie. Z racji, że pianka silnie przylega do różnych powierzchni, warto zastosować folię malarską na posadzce. Jeśli ocieplamy poddasze zagospodarowane, to warto też wynieść z pomieszczeń meble i inne elementy wyposażenia wnętrz, które mogłyby zostać uszkodzone na skutek kontaktu z pianką. Nasi pracownicy natomiast zajmą się zabezpieczeniem futryn okiennych, podłóg i ścian, do których pianka łatwo przylega, a dodatkowo posprzątają przestrzeń po zakończonej pracy. Właściwości tego materiału sprawiają, że szybko wchodzi on w reakcję z powietrzem. W związku z tym dochodzi do szybkiego zwiększenia objętości pianki. Operator zajmujący się nakładaniem kolejnych warstw musi więc systematycznie sprawdzać grubość powstałej warstwy izolacyjnej. Poszukując skutecznych metod na zatrzymywanie ciepła na poddaszu, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ocieplanie pianką PUR.

Potrzebujesz ocieplenia?

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!

Wartości

Dlaczego warto nam zaufać?

Innowacyjne rozwiązania

Stale obserwujemy rynek oraz wszelkie nowinki w branży ociepleń by móc zastosować je w naszej pracy.

Profesjonalizm

By świadczyć jak najlepszą usługę używamy najnowszych techlogii ociepleń oraz profesjonalnych narzędzi.

Masz pytania? Zadzwoń:

Skontaktuj się z nami!