Czym się zajmujemy?

Ocieplenie poddasza Płock

Firma HotHouse zajmuje się ocieplaniem poddaszy pianką poliuretanową. Natryskiem pianki otwartokomórkowej, zamkniętokomórkowej oraz polimoczników.

Zobacz co oferujemy w zakresie ocieplenia poddaszy

Nie da się ukryć, że od odpowiedniego ocieplenia poddasza zależeć może całkowity koszt utrzymania domu. Jeśli nie zadbamy o to, aby nasze wnętrza były właściwie ocieplone, to nie należy oczekiwać, że będziemy mało płacić za ogrzewanie. Obecnie metod pozwalających na ogrzanie poddasza naszych domów jest wiele. Za najbardziej skuteczną uważa się jednak tę wykorzystującą piankę poliuretanową.

 

Izolacja termiczna na poddaszu

Obecnie poddasza ociepla się często w oparciu o wełnę mineralną oraz piankę PUR. Coraz rzadziej natomiast słyszy się o stosowaniu styropianu, który jeszcze używany jest do tworzenia termoizolacji na ścianach. Jeśli chodzi o kwestię, jaką jest ocieplanie poddasza, Płock to świetny przykład miasta, w którym sporo się mówi na temat pianki poliuretanowej używanej właśnie do tego celu. Obecnie wyróżnić można dwa jej rodzaje. Są to pianki:

  • otwartokomórkowe,
  • zamkniętokomórkowe.

Zacznijmy od tych drugich. Otóż jest to rodzaj pianki, która bardzo dobrze zatrzymuje ciepło i nie przepuszcza go praktycznie w żadnym stopniu. W niektórych miejscach to właśnie ten typ sprawdza się najlepiej – stosuje się go do izolacji przechowalni warzyw i owoców, magazynów, hal oraz do ocieplania fundamentów. Natomiast pianka otwartokomórkowa zdecydowanie lepiej nadaje się do termoizolacji poddaszy – jej właściwości sprawdzają się w tym przypadku doskonale. Chodzi o to, że ma zdolność przepuszczania pary wodnej. W efekcie praktycznie do zera eliminowane jest ryzyko występowania mostków termicznych. Te z kolei są bezpośrednim winowajcą powstawania wilgoci w naszych domach.

 

Jak przebiega ocieplanie poddasza?

Pierwszym z kroków, jakie należy wykonać, aby ocieplić poddasze pianką poliuretanową, jest uprzątnięcie miejsca pracy. Warto zadbać o to, aby zabezpieczona została posadzka, meble czy różne cenne przedmioty znajdujące się w miejscu wykonywania izolacji. Dobrze sprawdzi się do tego celu folia malarska. Pracownicy naszej firmy dodatkowo dbają o zabezpieczenie okien dachowych, jeśli występują one na poddaszu. Nakładanie odbywa się przy użyciu nowoczesnego sprzętu, który często nazywany bywa agregatem. Pianka poliuretanowa nie jest w całości przywożona na miejsce pracy. Przywozi się natomiast półprodukty – te po połączeniu ze sobą tworzą substancję, z której po utlenieniu powstanie pianka poliuretanowa. Warto wiedzieć, że chwilę po nałożeniu zaczyna się ona rozprężać, wchodząc w reakcję z powietrzem. W efekcie jej objętość zwiększa się w bardzo dużym stopniu.

 

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Rzetelnie podchodzimy do postawionych przed nami zadań, jesteśmy terminowi i działamy w pełni profesjonalnie. Zawsze staramy się dbać o to, aby ostatecznie klienci byli zadowoleni z naszej pracy. To owocuje tym, że stale otrzymujemy kolejne zlecenia do zrealizowania. O jakości naszych usług świadczy wykonywana przez nas praca, która coraz częściej jest doceniana przez naszych nowych klientów. Już dziś możesz zostać kolejnym z nich!

Potrzebujesz ocieplenia?

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!

Wartości

Dlaczego warto nam zaufać?

Innowacyjne rozwiązania

Stale obserwujemy rynek oraz wszelkie nowinki w branży ociepleń by móc zastosować je w naszej pracy.

Profesjonalizm

By świadczyć jak najlepszą usługę używamy najnowszych techlogii ociepleń oraz profesjonalnych narzędzi.

Masz pytania? Zadzwoń:

Skontaktuj się z nami!