Czym się zajmujemy?

Izolacje i ocieplenia natryskowe Góra Kalwaria

Firma HotHouse zajmuje się ociepleniem poddaszy pianką poliuretanową. Natryskiem pianki otwartokomórkowej, zamkniętokomórkowej oraz polimoczników.

Izolacje i ocieplenia natryskowe Góra Kalwaria – piana PUR dla domów, hal i obiektów gospodarczych

Góra Kalwaria łączy historyczną zabudowę śródmiejską z rozproszonym osadnictwem wiejskim i sadami w dolinie Wisły. Natrysk pianą PUR to dziś najszybszy i najbardziej szczelny sposób termomodernizacji Góry Kalwarii i okolicznych gmin – bezspoinowa powłoka, brak mostków termicznych i realizacja często w jeden dzień roboczy.

Co realnie zyskujesz wybierając pianę PUR?
Realne oszczędności na ogrzewaniu zimą i chłodzeniu latem.
Bezszwowa powłoka – żadnych zimnych narożników i strat ciepła.
Szybki montaż – większość domów jednorodzinnych w 1 dniu.
Trwałe zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią i grzybami.
Mikroklimat przyjazny alergikom – piana nie pyli.
Gdzie aplikujemy ocieplenia?
Połacie dachowe – od wewnątrz, między krokwiami.
Stropy garażowe i podłogi nad nieogrzewanymi pomieszczeniami.
Ściany szkieletowe i działowe w domach kanadyjskich.
Stropodachy płaskie hal magazynowych i produkcyjnych.
Obiekty rolne i hodowlane – obory, kurniki, suszarnie.

Niezależnie od tego, czy modernizujesz starej kamienicy w rynku, drewnianego domu w Cendrowicach czy hali sadowniczej w gminie Wilga – aplikujemy piankę PUR profesjonalnym agregatem, mierzymy grubość warstwy w kilkunastu punktach i zostawiamy obiekt z gotowym, kontrolowanym ociepleniem. Wycena dla obiektów w Górze Kalwarii i w okolicy jest bezpłatna.

Zapytaj o darmową wycenę

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Piana PUR aplikowana w Górze Kalwarii tworzy jednolitą, bezspoinową powłokę – nie pozostawia szczelin, nie osiada i nie wymaga folii paroizolacyjnej. W naszym klimacie, gdzie zimy potrafią być ostre, a lata coraz cieplejsze, to po prostu trwalsze rozwiązanie.

Wokół Góry Kalwarii dominuje sadownictwo – piankę zamkniętokomórkową stosujemy na ścianach i stropodachach przechowalni owoców, dzięki czemu jabłka i gruszki utrzymują stabilną temperaturę nawet przy upałach w czerwcu.

Standardowe poddasze 100–180 m² zamykamy w ciągu jednego dnia roboczego. Większe obiekty rolnicze czy hale wymagają 2–3 dni, ale wciąż jest to znacznie krócej niż klasyczna wełna z folią i łaceniami.

Otwartokomórkowa jest lekka, paroprzepuszczalna i miękka – idealna na poddasza i ściany szkieletowe. Zamkniętokomórkowa jest twarda, wodoodporna i wytrzymała na nacisk – stosuje się ją na fundamenty, posadzki i hale przemysłowe.

Piana wiąże się w ciągu kilkudziesięciu sekund, a pełną wytrzymałość osiąga po dobie. Już następnego dnia poddasze nadaje się do normalnego użytkowania, a w przypadku hal – do pracy wózków i ludzi.

Dla budownictwa mieszkalnego stosujemy zwykle 20–25 cm piany otwartokomórkowej, co daje wartość U ≈ 0,15 W/(m²·K). To poziom zgodny z aktualnymi wymaganiami warunków technicznych dla nowych domów.

Stare kamienice w rynku Góry Kalwarii ocieplamy od strony poddasza i piwnic, bez ingerencji w elewację objętą ochroną konserwatorską. To często jedyna realna metoda termomodernizacji takich obiektów.

Na poprawność wykonania udzielamy gwarancji minimum 10 lat. Producenci pian dają z kolei do 25 lat gwarancji na parametry techniczne, a praktyka rynkowa pokazuje, że dobrze nałożona piana pracuje bezawaryjnie nawet 50 lat.

Potrzebujesz ocieplenia?

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!

Wartości

Innowacyjne rozwiązania

Stale obserwujemy rynek oraz wszelkie nowinki w branży ociepleń by móc zastosować je w naszej pracy.

Profesjonalizm

By świadczyś jak najlepszą usługę używamy najnowszych technologii ociepleń oraz profesjonalnych narzędzi

Poznaj nasze usługi

Masz pytania? Zadzwoń:

Zobacz nasze realizacje ocieplenia poddaszy

    +48 531 834 414
    hothouse@onet.pl