Czym się zajmujemy?

Ocieplenie poddasza Siedlce

Firma HotHouse zajmuje się ocieplaniem poddaszy pianką poliuretanową. Natryskiem pianki otwartokomórkowej, zamkniętokomórkowej oraz polimoczników.

Zobacz co oferujemy w zakresie ocieplenia poddaszy

Od wieków ludzie mają świadomość tego, jak ważne jest ocieplanie ich domów. Żyjąc w klimacie umiarkowanym, nie możemy pozwolić sobie na to, aby nasze nowo wybudowane domy pozostawały długo bez izolacji termicznej. Jeśli korzystamy z tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego, to trzeba liczyć się z tym, że ciepłe powietrze będzie unosiło się ku górze, dlatego warto zabezpieczyć górne partie budynku przed utratą cennego ciepła.

 

Interesuje Cię ocieplanie poddasza? Siedlce już wiedzą, jaką metodę wybrać!

Pytając przypadkowe osoby o to, jaki materiał najczęściej kojarzy im się z ocieplaniem, otrzymuje się jednoznaczną odpowiedź – wełna z rolki. Mimo dobrych wyników w zatrzymywaniu ciepła materiał ten ma jednak pewne minusy. Są takie miejsca, gdzie po prostu nie da się go zastosować. Warto więc wiedzieć, jakie metody można wybrać zamiast wełny. Ostatnio szczególnie polecana jest pianka PUR. Tworzywo to ma wiele zalet, a wady w zasadzie nie występują. To rozwiązanie, które perfekcyjnie sprawdza się w ocieplaniu budynków. Poniżej można znaleźć informacje o tym, jaką piankę stosuje nasza firma i dlaczego warto ten materiał wybrać.

 

Pianka o otwartych komórkach

Ocieplenie domu to istotny element, jednak czasami można się lekko zapędzić. Nie jest dobrym pomysłem, aby zbyt szczelnie kłaść warstwę termiczną, ponieważ może ona doprowadzić do zamiany naszego domu w „termos”, w którym oprócz ciepła będzie zatrzymywana również wilgoć. Sprawdzonym rozwiązaniem jest więc stosowanie pianki poliuretanowej otwartokomórkowej. Materiał ten pozwala na swobodny przepływ pary wodnej, co sprawia, że praktycznie do zera wyeliminowane zostaje ryzyko pojawiania się mostków termicznych. W efekcie końcowym właściwie nie ma możliwości, aby między pianką a ścianą dochodziło do kondensacji pary wodnej. Pianka PUR występuje także w wersji zamkniętokomórkowej – ten rodzaj, co prawda, nie przepuszcza pary wodnej, ale zatrzymuje więcej ciepła, w efekcie nadaje się do izolacji hal, magazynów czy przechowalni warzyw i owoców, a także do izolacji fundamentów.

 

Dodatkowe zalety pianki PUR

W przypadku materiałów używanych do tworzenia termoizolacji bardzo ważna jest ich waga. Wełna z rolki nie waży dużo, ale jednak w połączeniu z tynkiem oraz płytą kartonowo-gipsową waga ta wzrasta. Z kolei pianka poliuretanowa, nawet przy grubej warstwie, waży bardzo mało. Dzięki temu nie dochodzi do nadmiernego obciążania konstrukcji czy samoczynnego odklejania się warstwy termoizolacyjnej.

Od dłuższego czasu zajmujemy się kompleksowym ocieplaniem poddaszy oraz ich docieplaniem – w przypadku istnienia wcześniej położonej warstwy izolacyjnej. Możemy śmiało powiedzieć, że mamy bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Nie bez powodu zaufało nam wielu klientów, których liczba stale rośnie. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania w obrębie tej kategorii.

Potrzebujesz ocieplenia?

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!

Wartości

Dlaczego warto nam zaufać?

Innowacyjne rozwiązania

Stale obserwujemy rynek oraz wszelkie nowinki w branży ociepleń by móc zastosować je w naszej pracy.

Profesjonalizm

By świadczyć jak najlepszą usługę używamy najnowszych techlogii ociepleń oraz profesjonalnych narzędzi.

Masz pytania? Zadzwoń:

Skontaktuj się z nami!