Darmowa wycena

Baza wiedzy

W polskich warunkach klimatycznych izolacja termiczna jest bardzo ważnym elementem budowy każdego obiektu. Cennym narzędziem, za pomocą którego sprawdzić można stan termoizolacji budynku, jest kamera termowizyjna. Dzięki temu można wykryć szczegóły, które są nieuchwytne dla oka ludzkiego, w tym przede wszystkim stan fundamentów czy poddasza. Pozwala również wykryć nieszczelności zlokalizowane wokół drzwi oraz okien, a także wszelkie inne nieprawidłowości związane z kontrolą ciepła wytwarzanego w budynku.

Dodatkowe możliwości zastosowania kamery termowizyjnej

Oprócz wymienionych wcześniej zastosowań, kamera termowizyjna posiada również wiele innych funkcji, pozwalających na wykonywanie bardzo precyzyjnych działań. Podczas badania wykrywa ona chociażby możliwe awarie zarówno w standardowych grzejnikach, jak i ogrzewaniu podłogowym. Na wydruku zobaczyć możemy również stan instalacji wodnej z uwzględnieniem rur z ciepłą i zimną wodą.

Najkorzystniejszy termin

Dokonanie takiego badania zazwyczaj zalecane jest w okresie zimowym, gdy następuje duża różnica temperatur pomiędzy ciepłem wewnątrz domu oraz temperaturą na zewnątrz budynku. Wówczas łatwiej jest zauważyć powstające straty cieplne. Jest to też przydatna metoda warta zastosowania podczas budowy, aby zobaczyć, czy prace przebiegły prawidłowo, aby w razie potrzeby dokonać na tym etapie odpowiednich korekt.

Modernizacja izolacji termicznej dachu

Metodą umożliwiającą skuteczne docieplenie poddasza bez demontażu płyt gipsowo-kartonowych jest wdmuchiwanie izolacji sypkiej. Można tego dokonać za pomocą agregatu, który przez niewielkie otwory umieszcza materiał termiczny (granulat) pod dużym ciśnieniem. Sposób ten stosuje się również w przypadku miejsc, do których dostęp jest utrudniony.

Uzyskane oszczędności

Miejscem, które okazuje się jednym z największych źródeł strat cieplnych w budynku, jest połać dachowa, dlatego naprawa izolacji termicznej tej części jest kluczowa dla ocieplenia domu, a także płaconych rachunków za ogrzewanie. Zastosowanie wdmuchiwania izolacji sypkiej pozwala na znaczące oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Uzupełnianie szczelin powietrznych w murach

Podobne rozwiązanie można zastosować również wobec ścian budynków, w których istnieją ciągłe szczeliny powietrzne. Także w tym przypadku odpowiedni izolator zostaje dostarczony pod dużym ciśnieniem przez niewielkie otwory. Po dokonaniu docieplenia są one szczelnie uzupełniane specjalnym klejem.

Call Now Button